Arınç, Nebati’yi ti’ye alarak konuştu: Bunun epistemolojik açıdan anlamı nedir diye düşünüyorum | KURUMSALHABER.COM.TR

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katıldığı bir canlı yayında kendisine yöneltilen soru üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi …

Arınç, Nebati’yi ti’ye alarak konuştu: Bunun epistemolojik açıdan anlamı nedir diye düşünüyorum  | KURUMSALHABER.COM.TR
REKLAM ALANI
09.10.2022
46
A+
A-
Google News

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katıldığı bir canlı yayında kendisine yöneltilen soru üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi ti’yi alarak verdiği cevabı sosyal medyada gündem oldu. 

 

İlgili programda Tv5 Haber Müdürü Mustafa Deniz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü’ çıkışına ilişkin Arınç’a “AKP döneminde müfredat değişikliği ile, İmam hatipte okuyan kız öğrencilerinin başının açılması istendi. Geçmişte tabii ki bazı yanlış uygulamalar hatalar var. Birinci sorum günümüzde yanlış bir hata, adım yok mu? Diğer sorum ise dünyevi hayatımızı uygulamalarla uhreviyata ne kadar şekillendirebiliyoruz bu politikalarla” sorusunu sordu.

Arınç ise Deniz’in sorusuna “Senin sorularını dinlerken Nebati Bey aklıma geliyor. Yani öyle bir yorum yaptın ki bunun epistemolojik açıdan anlamı nedir diye düşünüyorum” cevabını verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, geçen günlerde iş insanlarına hitaben yaptığı konuşmada “Neo klasik ekonomi düşüncesinden epistemolojik bir kopuşu temsil eden heterodoks yaklaşım, günümüzde giderek ön plana çıkan davranışsal ekonomi ve nöro ekonomi ile daha fazla önem kazanmaktadır” ifadelerini kullanmıştı.

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.