Çanakkale Ruhu’nu Herdâim Canlı Tutmak Ve Gelecek Kuşaklara Aktarmak İçin Çok Çalışacağız

Çanakkale Ruhu’nu Herdâim Canlı Tutmak Ve Gelecek Kuşaklara Aktarmak İçin Çok Çalışacağız
REKLAM ALANI
13.08.2023
30
A+
A-
Google News

[ad_1]

Kaşdemir:  Çanakkale Ruhu’nu Herdâim Canlı Tutmak Ve Gelecek Kuşaklara Aktarmak İçin Çok Çalışacağız

Birol GÜNGÖRDÜ / ÇANAKKALE – BHA

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, bu göreve yeniden atanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a bir teşekkür mesajı yayınladı.

Başkan Kaşdemir’in açıklaması şöyle ;

“Tensipleriyle tekrar Tarihi Alan Başkanlığı görevine atanmam vesilesiyle, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum.

Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un öncülüğünde, çalışma arkadaşlarımla birlikte, bu müstesnâ topraklara hİzmet etmeye ve bu topraklara gözümüz gibi bakmaya devam edeceğiz.  Tarihi Alan’ı dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen açık hava müzesi yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Türk Milleti’nin ortak değeri olan, “Çanakkale Ruhu’nu” herdâim canlı tutmak ve gelecek kuşaklara aktarmak için çok çalışacağız.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Çanakkale’nin kahraman ve muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve kahraman Mehmetçiklerimizi daha çok hatırlayacağız ve O’nların büyük fedâkârlıklar içeren destansı mücadelelerini, daha çok anlamaya ve anlatmaya çalışacağız.

Milli Mücadelemize ve Cumhuriyetimize giden yolun “Çanakkale’de” başladığını daha çok anlatacağız. Bu toprakların nasıl “Vatan” yapıldığını ve bu toprakları bize vatan yapanları daha çok anlatacağız.

Çanakkale’nin ortak değerimiz olduğunu, Çanakkale’nin, Milletimizin kalbi olduğunu, Çanakkale’nin manevi başkentimiz olduğunu daha çok vurgulayacağız. İnşallah bir gün, Çanakkalemizi Tarihi Alanı görmeyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kalmayacak ve yüz binlerce yabancı ziyaretçi Tarihi Alan’a ve Çanakkale’ye gelecek.

Nasıl ki ecdadımız 1915 yılında memleketin dört bir yanından hatta şu an sınırlarımız dışında kalan gönül coğrafyamızdan koşarak Çanakkale’ye gelmişlerse, O’nların torunları da yine dört bir yandan koşarak Çanakkale’ye gelecekler. Çanakkale’de buluşup bir ve beraber olacaklar. Dedelerinin yaptığı gibi, vatan ve millet ve değerlerimize bağlılık konusunda tek vücut olacaklar inşallah.

Conkbayırı’ndan, Kocatepe’ye, Malazgirt’e bin selâm olsun…

Bu çalışmaları yaparken, her zaman en büyük destekçimiz olan Halkımıza minnettarız. Bütün kurumlarımıza müteşekkiriz. Sizi seviyoruz. İyi ki varsınız.”

 

[ad_2]

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.