Cezayir’de MIKTA Film Günleri “Babam ve Oğlum” ile başladı | KURUMSALHABER.COM.TR

Türkiye’nin Cezayir Büyükelçiliği tarafından başkentteki İbn Haldun Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen film gösterimine, Büyükelçi Mahinur Özdemir …

Cezayir’de MIKTA Film Günleri “Babam ve Oğlum” ile başladı  | KURUMSALHABER.COM.TR
REKLAM ALANI
06.10.2022
56
A+
A-
Google News

Türkiye’nin Cezayir Büyükelçiliği tarafından başkentteki İbn Haldun Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen film gösterimine, Büyükelçi Mahinur Özdemir Göktaş ile MIKTA ülkelerinin diplomatik misyon temsilcileri katıldı.

Büyükelçi Göktaş, Türkiye’nin 7 Mart’tan bu yana MIKTA’nın başkanlığını yaptığını hatırlatarak, “Bu seneki film festivalinde Babam ve Oğlum filmini tercih ettik” dedi.

Film festivallerinin insanların farklı kültürleri tanıması için önemli bir fırsat olduğunu belirten Göktaş, “Bu film de Türkiye’de oldukça popüler bir geçmişe sahip. Biz de tarihimize ışık tutan bu filmi tercih ederken, Cezayirlilerin ilgi gösterdikleri ve tercih ettikleri bu filmi gösterime aldık” ifadelerini kullandı.

Göktaş, Türkoloji öğrencileri ile Cezayirli ve Cezayir’de yaşayan Türk vatandaşlarının da filmin gösterimine ilgi gösterdiğine dikkati çekerek, MIKTA olarak Cezayir’de farklı programlar düzenlemeye devam edeceklerini kaydetti.

MIKTA Film Günleri, 26 Ekim’e kadar devam edecek.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.