Çorlu’da 50 Milyon Dolarlık Dolandırıcılık İddiası; 11 Gözaltı

Çorlu’da 50 Milyon Dolarlık Dolandırıcılık İddiası; 11 Gözaltı
REKLAM ALANI
13.08.2023
41
A+
A-
Google News

[ad_1]

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin de ortak olduğu bir demir çelik şirketini dolandırdığı iddia edilen 11 çalışanı polis operasyonu ile gözaltına alındı.

featured

Tekirdağ‘ın Çorlu ilçesinde Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin de ortak olduğu bir demir çelik şirketini dolandırdığı iddia edilen 11 çalışanı polis operasyonu ile gözaltına alındı.

Çorlu ilçesinde faaliyet gösteren Kaptan Demir Çelik A.Ş isimli şirket yetkilileri, bazı çalışanları hakkında firmalarını dolandırdıklarına dair müracaatları üzerine Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan araştırmalarda; bahse konu şüpheli işyeri çalışanları hakkında “Örgütlü bir şekilde Özel Belgede Sahtecilik, Nitelikli Dolandırıcılık, Hırsızlık, Güveni Kötüye Kullanma”  suçlarından 11 şüpheli eş zamanlı olarak gözaltına alındı. Tekirdağ Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce tahkikatları yapılan şüphelilerin sorguları sürüyor.

Öte yandan Türkiye’nin en büyük firmalarından Kaptan Demir Çelik fabrikasındaki dolandırıcılığın 50 milyon dolar olduğu iddia edildi.  Şüphelilerin dolandırıcılıktan elde ettiği paralarla villalar aldığı bir kısmını da bitcoin hesabına yatırdığı öne sürüldü.

 

Çorlu’da 50 Milyon Dolarlık Dolandırıcılık İddiası; 11 Gözaltı

[ad_2]

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.