Edirne’de Ataol Behramoğlu’nun şiirine kitabe açıldı | KURUMSALHABER.COM.TR

Tarihi Mecidiye Köprüsü’nün Karaağaç Mahallesi girişinde, Ataol Behramoğlu’nun ‘Edirne Köprüsü’ şiiri için oluşturulan kitabenin açılış töreni …

Edirne’de Ataol Behramoğlu’nun şiirine kitabe açıldı  | KURUMSALHABER.COM.TR
REKLAM ALANI
09.10.2022
66
A+
A-
Google News

Tarihi Mecidiye Köprüsü’nün Karaağaç Mahallesi girişinde, Ataol Behramoğlu’nun ‘Edirne Köprüsü’ şiiri için oluşturulan kitabenin açılış töreni düzenlendi.

‘BEHRAMOĞLU’NU BU ANITLA HERKES HATIRLAYACAK’

Başkan Gürkan da insanlığı geleceğe sanat ve kültürün taşıyacağını belirtip, “Bundan 50 yıl, 100 yıl sonra dönemin belediye başkanını, milletvekilini, valisini, bakanlarını kimse hatırlamayacak ama Ataol Behramoğlu’nu şiirleriyle yapıtlarıyla eserleriyle ve bugün buraya koyduğumuz bu anıtla herkes hatırlayacak. İyi ki varsın, hep var ol Ataol Behramoğlu” diye konuştu.

‘EDİRNE KÖPRÜSÜ TAŞTAN’ TÜRKÜSÜNE EŞLİK ETTİ

Konuşmaların ardından Ataol Behramoğlu, Başkan Gürkan ve katılımcılar, kırmızı kurdele keserek, ‘Edirne Köprüsü’ şiiri kitabesinin açılışını gerçekleştirdi. Behramoğlu, kitabeyi inceleyerek, belediye bandosunun çaldığı ‘Edirne Köprüsü Taştan’ adlı türküye eşlik etti. Kitabenin açılışının ardından tören, sona erdi.

Öte yandan Ataol Behramoğlu’nun adı, Edirne Belediye Meclisi’nin kararıyla tarihi Mecidiye Köprüsü ile Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü arasındaki caddeye verildi.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.