İsviçre’den Türkiye’ye bisikletle geldi, 2 ayda 5 bin kilometre pedal çevirdi | KURUMSALHABER.COM.TR

İsviçre’de yaşayan ve spor markasının temsilcisi olan Robert Porchet, 2 ay önce ülkesinden bisikletiyle yola çıktı. Porchet, sırayla Fransa …

İsviçre’den Türkiye’ye bisikletle geldi, 2 ayda 5 bin kilometre pedal çevirdi  | KURUMSALHABER.COM.TR
REKLAM ALANI
09.10.2022
61
A+
A-
Google News

İsviçre’de yaşayan ve spor markasının temsilcisi olan Robert Porchet, 2 ay önce ülkesinden bisikletiyle yola çıktı. Porchet, sırayla Fransa, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Arnavutluk ve Yunanistan’dan sonra Türkiye’ye ulaştı.

Şimdiye kadar 10 ülke gezdiğini anlatan Porchet, Türkiye’de çok sıcak karşılandığını söyledi. Bisikletinin, bagajıyla 40 kilo olduğunu anlatan Porchet, kamp yapmak ve yemek pişirmek için tüm donanımının bulunduğunu belirtti.

Yolda olduğu sürede, otellerde ve sakin yerlerde çadır kurup uyuduğunu anlatan Porchet, seyahatini bisikletle yapmayı tercih ettiğini dile getirdi. 

SON DURAĞI HAKKARİ YÜKSEKOVA OLDU

Gittiği ülkelerde insanlarla tanışıp, etkileşim kurduğunu, manzaraların keyfini çıkardığını ve maceracı taraflarının olduğunu belirten Robert Porchet’in Türkiye’deki son durağı ise Hakkari’nin Yüksekova ilçesi oldu.

Bisikletle 1 ayda İsviçre’den İstanbul’a geldiğini anlatan Porchet, “1 aydır da Türkiye’yi dolaşarak Yüksekova’ya ulaştım. Buradan da İran üzerinden Azerbaycan’a gitmeyi hedefliyorum. 2 aydır pedal çeviriyorum. Yaklaşık 5 bin kilometre pedal çevirdim. Türkiye’ye ikinci gelişim. 12 yıl önce yine Türkiye’yi görmek için gelmiştim. Bu sefer ise bisikletle 10 ülkeyi pedal çevirerek dolaştım, Türkiye’ye ulaştım. Türkiye, harika bir ülke; insanları sıcak ve misafirperver. Amacım; dünyayı dolaşmak, insanları ve kültürleri tanımak ve değişik yerlerini görmek” dedi.

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.