Kars Milletvekili Adem Çalkın: “AK Parti 22 Yaşında”

Kars Milletvekili Adem Çalkın: “AK Parti 22 Yaşında”
REKLAM ALANI
14.08.2023
32
A+
A-
Google News

[ad_1]

Kars Milletvekili Adem Çalkın: “AK Parti 22 Yaşında”

ERCÜMENT DAŞDELEN / KARS (BHA) – AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, AK Parti’nin kuruluşunun 22. Yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın’ın mesajı şöyle: “Tarihler 14 Ağustos 2001’i gösterdiğinde Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizde erdemliler hareketi başlamıştır. “Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek kutlu bir yola düştük. Aziz Milletimiz AK Parti’yi ilk kurulduğu günden bugüne, kendinden bildi ve var gücüyle destekledi. Biz hep şuna inandık “ AK Parti Anadolu’dur, bu aziz milletin özüdür.” Bugün AK Parti icraatları ile büyüdü ve 22 yaşına geldi. Bu süre zarfında ülkemizde nice köklü değişikler hayata geçirildi. Devletle millet el ele olarak, bu aziz vatanın yarınları için var gücüyle çalıştı. Hiç kimse inancından, görüşünden dolayı baskıya maruz kalmadı. Ötekileştirilmelerin bir bir önüne geçildi. Darbelere dur denildi. Hain oluşumların önüne geçildi. Ülkemizin aydınlık yarınları için şimdi yeni bir sayfa açılarak “Türkiye Yüzyılı” için var gücümüzle çalışıyoruz. Diğer taraftan, AK Parti, Türkiye’nin son 22 yılının mimarı olmanın yanında,  2053  ve  2071 vizyonlarıyla da bu aziz vatanın istikbaline de taliptir.  Partimizin temsilcisi olduğu kadim davanın en büyük özelliği, Selçuklu’nun kalbi, Osmanlı’nın vicdanı, Cumhuriyetin aklı olmasıdır. Aziz Milletimiz, yürüyüşümüze Hazreti Yunus Emre’nin şu veciz ifadeleriyle yön vermiştir:

“Yol odur ki doğru vara,

Göz odur ki hakkı göre,

Er odur ki alçakta dura,

Yüceden bakan göz değil.”

AK Parti olarak bu aşk ve şevkle aziz milletimize hizmet etmeye, onun hizmetkarı olmaya var gücümüzle devam edeceğiz. Bunun yanında elbette Türkiye’nin 14  Ağustos  2001  tarihinden bugüne kadar neler yaşadığını asla unutmuyoruz.  Kendilerini milletin üstünde görenleri  ve ülkemizde kurulan tuzakları nasıl birer birer aşarak bugünlere geldiğimizi aklımızdan çıkarmıyoruz. AK Parti’nin en büyük başarısı demokrasi mücadelesiyle kalkınma mücadelesini, birini diğerine feda etmeden birlikte yürütebilmiş olmasıdır. 22 yıldır, başlattığımız demokrasi atağını kesmeye, bu büyük kalkınma hamlesini engellemeye  çalışanlara rağmen,  gönülleri  bir  gergef  gibi  işleyerek  yolumuza devam ettik. Sabrettik, azmettik, yol bulduk, yol açtık, hep ileriye doğru gittik ve hamdolsun emeğimizin karşılığını aziz milletimizin teveccühü ile aldık. Bundan sonrada bu necip millet için, Türkiye’nin kalkınması için tüm gayretimizle çalışmaya, aşkla devam edeceğiz. AK kadroların mayasında Anadolu insanının sevdası vardır. İnsanı yaşatma iştiyakı, heyecanı mevcuttur. Bu düşüncelerle Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti’mize, bu aziz millete ve vatana hizmet sevdasında daha nice 22 yıllar diliyorum.”

 

[ad_2]

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.