Mark Zuckerberg’in çılgın hologram fikri 5 yıla karşımızda | KURUMSALHABER.COM.TR

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in metaverse ve VR/AR dünyasına olan ilgisi her geçen daha fazla beliriyor. Zuckerberg, sanal avatarların hologram …

Mark Zuckerberg’in çılgın hologram fikri 5 yıla karşımızda  | KURUMSALHABER.COM.TR
REKLAM ALANI
14.10.2022
43
A+
A-
Google News

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in metaverse ve VR/AR dünyasına olan ilgisi her geçen daha fazla beliriyor. Zuckerberg, sanal avatarların hologram toplantılara katılabileceğini ve bunun önümüzdeki beş yıl içinde gerçekleşebileceğini dile getirdi.

HOLOGRAM TOPLANTI VE VR GÖZLÜK AÇIKLAMASI

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Ben Thompson ile gerçekleştirdiği bir podcast’te hologram dünyasına ilişkin fikirlerini anlattı. Meta CEO’su sadece beş yıl içinde her kullanıcının artırılmış gerçeklik gözlüğüne sahip olabileceğini söyledi. Yayını Tayvan’dan yürüten Thompson’ı örnek göstererek, hologram görüntülerin aynı ortamda buluşabileceğini belirtti.

Shiftdelete.net’in haberine göre podcast yayınına Meta ofisinden katılan Zuckerberg, cihazın 3 boyutlu modeline sahip olabileceğini ve onu hologram toplantı sırasında başkasına verebileceğini dile getirdi. “Yani bu sadece bir video görüşmesi değil, aslında birlikte bazı şeylerle etkileşime girebiliriz” dedi.

Meta CEO’su her ne kadar metaverse ve sanal gerçeklik odaklı konuşsa da, “insan bağlantısının” daima ön planda kalması gerektiğini ifade etti. Sanal veya arttırılmış gerçekliğin aracı teknolojiler olabileceğini söyleyen Zuckerberg, “bağlantıları geliştirmeye yardımcı olacak” bir deneyim yaratmayı hedeflediğini bildirdi.

YÜZDE 75 DAHA YÜKSEK KONTRAST

Meta Connect 2022 etkinliğinde yeni Quest Pro VR başlığı duyuruldu. Meta Quest Pro özellikleri ile bir adım öne çıkıyor. Panel tarafında yüzde 75 daha yüksek kontrast sunan ve inç başına düşen piksel sayısında yüzde 37 iyileştirme yapılmış LCD ekran bulunuyor.

Sosyal VR platformu Horizon Worlds, geçtiğimiz dönemde sık sık adından söz ettirdi. Zuckerberg’in önem verdiği bu platformda bugün itibariyle bazı yenilikler eklenecek. Etkinlikte, avatarların artık bacaklarının da olacağı belirtildi.

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.