Oğuz Atay, 88’inci doğum gününde Küçükçekmece’de anılıyor | KURUMSALHABER.COM.TR

Oğuz Atay’ın İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nde Doçent Öğretim Üyesi olduğu zamanda kaleme aldığı, mesleki bir tez olma …

Oğuz Atay, 88’inci doğum gününde Küçükçekmece’de anılıyor  | KURUMSALHABER.COM.TR
REKLAM ALANI
15.10.2022
48
A+
A-
Google News

Oğuz Atay’ın İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi’nde Doçent Öğretim Üyesi olduğu zamanda kaleme aldığı, mesleki bir tez olma özelliğine sahip, ilk eseri Topoğrafya Alper Çeker arşivinden kitapseverlere sunuldu. Müzede, usta yazarın Tutunamayanlar, Tehlikeli Oyunlar ve Bir Bilim Adamının Romanı kitaplarının ilk baskıları da, Atay’ın doğum günü olan 12 Ekim’den itibaren ziyarete açıldı.

“OĞUZ ATAY’IN ESERLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPMANIN HEYECANINI VE MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, tüm edebiyatseverleri İmzalı Kitaplar Müzesi’ne davet ederek, “Edebiyatımızın önde gelen isimlerinden olan Oğuz Atay’ı doğum gününde saygıyla anarken, Türk edebiyatına damga vuran, başyapıt diyebileceğimiz eserlerine ev sahipliği yapmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kıymetli sergi, değerli Araştırmacı ve Koleksiyoner Alper Çeker’in arşivinden alınarak oluşturuldu. Kendisine şahsım ve Belediye Başkanımız Kemal Çebi adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KİTAPSEVERLER, 3 AY BOYUNCA ZİYARET EDEBİLİR

Daha önce geçici sergileme alanında Sabahattin Ali, Necip Fazıl Kısakürek ve Ahmet Hamdi Tanpınar’ın imzalı ilk baskı kitaplarına ev sahipliği yapan Türkiye’nin ilk ‘İmzalı ve Birinci Baskı Kitaplar Müzesi’nin bu ayki konuğu Türk edebiyatının sevilen ismi Oğuz Atay oldu. 43 yıllık yaşamında Türk edebiyatına damga vuran çok sayıda eser bırakan usta ismin doğum yıl dönümü anısına sergilenen 4 eseri, 3 ay boyunca ziyarete açık kalacak.

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.