Siyaset Değişen Koşullara Ayak Uydurmalıdır

Siyaset Değişen Koşullara Ayak Uydurmalıdır
REKLAM ALANI
14.08.2023
41
A+
A-
Google News

[ad_1]

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli-İYİ Parti İttifak Yorumu: Siyaset Değişen Koşullara Ayak Uydurmalıdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında, Mlliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye yönelik yerel seçimlerde ittifak çağrısını değerlendirdi.

Moderatörün, ”Millet İttifakı’nı demokrasi özlemi ve belli değerlerin bir araya getirdiğini söylüyorsunuz. Bunun 14-28 Mayıs’tan sonra devam edeceğini düşünüyor musunuz? Mesela Devlet Bahçeli, Meral Akşener’e tekrar ‘yuvaya dönme’ çağrısının bir benzerini yaptı… Bunlar bize Millet İttifakı’nın geleceğiyle ilgili ne anlatıyor?” sorusuna Kılıçdaroğlu, ”İttifak seçim süreçlerinde oluyor, şu anda da bir seçim süreci yok zaten. Dolayısıyla da bir ittifak da söz konusu değil. Zaman zaman partiler kendi görüşlerini aktarıyorlar. Aslolan, her partinin bağımsız seçimlere girmesidir. Ancak Türkiye’nin koşulları dikkate alındığında yeri geldiğinde ittifaklar yapılabiliyor. Bu yerel seçimlerde de yapılabiliyor, cumhurbaşkanlığı seçiminde de. Koşullar değişince, siyaset tabii ki o değişen koşullara ayak uydurmak zorundadır. ” diyerek cevap verdi.

”Yanlışsa, Bu Yanlışın En Büyüğünü Ben Yaptım”

Kemal Kılıçdaroğlu, seçim dönemini değerlendirdiği açıklamasında ise toplumun tüm kesimleriyle barışma yönünde gösterdikleri çabaya yönelik, “Toplumun tüm kesimleriyle barışma yönünde gösterilen çaba yanlış mıydı doğru muydu? Bunun tartışılması lazımdı. Eğer toplumun tüm kesimleriyle; başı açık, başı kapalı, inanç, kimlik, yaşam tarzı itibariyle farklılıkları saygıyla karşılayıp, ama onları demokrasi kapsamında bir araya getirmek yanlış mıydı doğru muydu? Yanlışsa, bu yanlışın en büyüğünü ben yaptım.” dedi.

”Değişimin İçinde Yaşayanlar Bazen Değişimi Fark Etmeyebilir”

CHP Lideri, parti içi değişim ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Konuyla ilgili ”Elbette hayal kırıklığı içinde veya beklentilerin gerçekleşmemesi nedeniyle bu tür söylemler oluyor.” diyen Kılıçdaroğu, Yazılıyor, çiziliyor, sosyal medyada da söyleniyor. Ben sonuçta bu ülke insanının sağduyulu davranacağını düşünüyorum. Bizim kitabımızda umutsuzluğa yer yok.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

[ad_2]

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.