Yunanistan’ın ‘operasyon’ korkusu! Türk ordusuna karşı yeni hamle geldi: Outpost!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘bir gece ansızın gelebiliriz’ çıkışı Yunan hükümetini panikletti. Yunanistan’ın Türkiye’nin hareketlerini izlemek ve önceden görmek için ‘Outpost’ inşa edeceği iddia edildi. Gözetleme kulesi olan ‘Outpost’un adalara konuşlandırılacağı konuşuluyor.

Yunanistan’ın ‘operasyon’ korkusu! Türk ordusuna karşı yeni hamle geldi: Outpost!
REKLAM ALANI
06.10.2022
59
A+
A-
Google News

Türkiye ve Yunanistan arasında Ege bölgesindeki kriz devam ederken, Yunanistan’dan krizi tırmandıracak hamleler art arda gelmeye devam ediyor.

Yunanistan, yine Türkiye’nin tepkisini çekecek bir adıma imza attı. Son olarak Yunanistan’ın, Türkiye’nin hareketlerini izlemek için bir gözetleme kulesi inşa edeceği iddiası ortaya atıldı.

‘Outpost’ ismi verilen Kule’nin özerk bir bölgeye yerleştirileceği öne sürüldü. Kule sayesinde çeşitli tehditlerin önceden fark edilmesi amaçlanıyor. Yunan basınında yer alan haberlere göre, Outpost, insanlar, dronlar, uçaklar, gemiler ve araçlar dahil olmak üzere pek çok varlığı tespit edebiliyor.

Kulenin tam olarak nereye konuşlanacağı belirtilmezken, iddialara göre Kule’nin bir adada olacağı düşünülüyor. Yunanistan, söz konusu kule ile adaların kontrolünü uzaktan sağlamayı amaçlıyor.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.